• Doç. Dr. OZAN ŞEN

Yakın Gelecekte Hidrojel Tabletlerle Zayıflamak Mümkün!

Yakın Gelecekte Hidrojel Tabletlerle Zayıflamak Mümkün! Karşınızda Sirona. Sirona hidrojel bazlı bir teknolojiyle hazırlanan zayıflama hapı. Bu hapı yutuyorsunuz ve bu tablet midenizde açılarak içine su çekiyor ve adeta balon gibi şişiyor. Bir nevi mide balonunun tablet formuna dönüştürülmüş hali gibi düşünebilirsiniz. Etkisi aynı mide balonu gibi. Midede yer kaplayarak daha az yemek  yiyerek tokluk sağlamak amaçlanıyor.

Hidrojel Tabletlerin Üretimi

İlacın üretimi tamamlandı. Ancak bu hemen kullanılabileceği anlamına gelmiyor. Çünkü öncelikle güvenlik ve etkinlik açısından insan çalışmalarının görülmesi gerekiyor.

Bu ilaç etkinlik ve güvenlik testlerinden geçerse evde kendi kendine yutulabilecek. Haftalarca midede kalarak mide balonunun etkisini taklit edecek. Daha az yiyerek kilo vermeyi sağlayacak. Midedeki hidrojel haftalar sonra parçalanarak vücudu doğal yolla terk edecek.  İlacın etkisi geçince de 2. bir tablet alarak aynı etkinin devam ettirilmesi sağlanabilecek. Bu ilacın ne kadar kilo verdireceği ve yan etkilerinin olup olmayacağı insanlar üzerindeki çalışmalardan sonra belli olacak.  Oxford medical Products bu ilacın geliştirilmesi için bugüne kadar 2,5 milyon pound harcadı.

sirona-hidrojel-ile-zayiflama

hidrojel-tabletlerle-zayiflamak

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

tup-mide-ameliyati-korkusu
Tüp Mide Ameliyatı Korkusu

Ameliyat fikri her insana ürkütücü gelebilir. Bu gayet doğal ve insani bir duygu. Dün…

Devamını Oku
zayiflama-ilaclari-ve-bilinmesi-gerekenler
Zayıflama İlaçları ve Bilinmesi Gerekenler

Zayıflama ilaçları obeziteyle mücadelede zaman zaman başvurulan yöntemlerden biri. An…

Devamını Oku
Bize Ulaşın